בגדי ערב הם אותם בגדים אותם אנו בדרך כלל קונים למטרת תצוגה אישית מרשימה ומכובדת באירועי ערב מסוגים שונים. אירועים אלו יכולים להיות חתונות, ימי נישואין, ערבים מיוחדים לקראת חג זה או אחר, מסיבות קוקטייל עסקיות, ערבי חברה ואירועים עסקיים שונים. כעת, כל שנותר הוא לברר כיצד גם אתן תוכלנה להיראות במיטבכן באותו אירוע מתוכנן ועדיין להקפיד על דברי ההלכה היהודית בכל הקשור אל ביגוד צנוע לנשים.

 

 

בגדים - מה ההלכה אומרת?

 

 

כל אחת מאיתנו מודעת לעובדה שהשמלה צריכה לכסות את הברך, שלא צריך להיות מחשוף ושהשרוולים של החולצה צריכים להיות ארוכים או לפחות עד לאחר המרפק. אך האם אלו באמת כללי הצניעות לבגדים, ביניהם בגדי ערב, על פי ההלכה? אז ככה..יש טעויות רבות ונפוצות בכל הקשור אל צניעות הלבשה. הראשונה היא שכמובן כל ענייני הצניעות הם עניין נשי בלבד. מבחינת ההלכה, הצניעות היא תפיסת עולם ואורח חיים ולכן גם נשים וגם גברים מחוייבים בה. מבחינת היהדות, ניתן לראות פיזית רק חלק קטן מהמהות של האדם ורב הנסתר על הגלוי ומתוך צניעות חשוב להקשיב לרבדים עמוקים יותר של המציאות הקיימת בחייו של האדם ובו. בכדי ליישם זאת בחיים, אנו מגלים טפח ומכסים טפחיים. אנחנו מכסים את גופינו וזאת על מנת לשמור על צניעות. מה שעוד, גוף האדם הוא ייצוג של משכן קטן של השכינה.

בגדי ערב

בגדי ערב

בגדי ערב צנועים - הבחירה הנכונה

 

 

בשולחן ערוך מוגדרת צניעות בכל הקשור אל הלבשת נשים בכיסוי עד הברך וכיסוי עד המרפק. אך אם אישה מעוניינת לקנות בגדי ערב והיא אינה יודעת באם בגד זה או אחר צנוע דיו, הדרך הכי טובה לברר זאת היא על ידי התייעצות עם אישה שמכירה ומיישמת את כללי הצניעות היהודית, גם בכל הקשור אל בגדים המיועדים לאירוע ערב מיוחדים. כך, שטרם את מתחילה בחיפוש אחר אותם בגדים שישמשו אותך באירועי ערב שונים, תבחרי חברה טובה או מישהי שאת סומכת עליה בכל הקשור אל הקפדה על כללי הצניעות. באם אין לך מישהי שיכולה לבוא איתך לחנות הבגדים, כל שאת צריכה לעשות היא להקפיד על בחירת חנות הלבשה בעלת מוניטין מוצלח של חנות המציעה בגדי ערב צנועים לנשים.

 

לסיכום, אם גם אתן מעוניינות לקנות בגדי ערב צנועים, אלגנטיים ואקסקלוסיביים כל שאתן צריכות לעשות הוא לאתר את אותה חנות שידועה בהיצע הגדול והמרשים של בגדי הערב אותה היא מציעה לנשות המגזר הדתי וכמובן לוודאי לפני כן, שמדובר על בגדי ערב צנועים ועל חנות בעלת מוניטין מוצלח שנבנה על ידי לקוחותיה הדתיות. בהצלחה!

 

לצפיה בשלל הקולקציות שלנו - לחצו כאן  

 

:מאמרים נוספים

ביאנקונרו